Lithiové baterie LiFePO4 Perfektium

Nízká hmotnost

Lithiová baterie Perfektium s kapacitou 100 Ah váží v průměru méně než 15 kg, zatímco olověná baterie váží více než 30 kg.
Vyšší kapacita vybití

Stupeň vybití lithiové baterie je až 90 %, což znamená, že pokud plně nabijete lithiovou baterii Perfektium, můžete si při jejím používání (vybíjení) užívat minimálně 90 %. U olověného akumulátoru je vybití pouze 50 - 70 %. Není tedy divu, že kapacita 100 Ah lithiové baterie je někdy ekvivalentní dvěma 100 Ah olověným bateriím. O váze nemluvě: 13 kg versus přes 60 kg.

Systém řízení baterie (Battery Management System - BMS) navíc monitoruje a řídí jednotlivé články a chrání je před poškozením, jako je přetížení a přepětí.

Klíčové vlastnosti

• Technologie lithium-železo-fosfát LiFePO4.
• Garance více než 4000 nabíjecích/vybíjecích cyklů.
• 8 až 10krát delší životnost než u olověných akumulátorů (AGM).
• Integrovaný BMS systém.
• Bluetooth 4.0 pro sledování energie a stavu baterie v reálném čase.
• Žádný paměťový efekt, lze používat ihned po nabití.
• Velká stabilita i při extrémním zatížení.
• Dlouhá životnost, nízká hmotnost.
• Španělský výrobce se sídlem v Zaragoze.

Tolerance na částečné zatížení při nabíjení

Pro olověné baterie je částečné nabití extrémně špatné, ale lithiovým bateriím to nevadí. Lithiovou baterii Perfektium můžete nabíjet, kdykoli budete chtít na 90 %, 80 %, 50 %, nebo třeba jen 20 %... A nemusíte se bát, že byste ji poškodili. Když je baterie dobitá na 100 %, inteligentní BMS automaticky zastaví proces nabíjení, aby ochránil baterii před přebíjením.
Vysoká stabilita cyklu

Lithiová baterie Perfektium má kapacitu na více než 4500 nabíjecích cyklů, takže vám při běžném používání vydrží více než 8 ~ 10 let.
Snazší zazimování

Lithiové baterie není třeba při zimním skladování dobíjet tak často jako olověné baterie.

Plně nabijte lithiovou baterii a uložte ji při pokojové teplotě.
Lithiové baterie se vybíjí cca 3 % za měsíc (olověné baterie ztrácejí 10–15 % svého nabití za měsíc). Doporučujeme pravidelně každých 6 měsíců zkontrolovat úroveň nabití a baterii dobít.
Až budete chtít lithiovou baterii znovu použít, ujistěte se, že teplota v místnosti je minimálně 0 stupňů. Jednoduše řečeno si uskladněte lithiovou baterii do pokoje a po dobu 6 měsíců na ni nebudete muset myslet. Až přijde jaro, znovu ji nabijte, až teplota stoupne na 0 stupňů.

Lithiové baterie mají ve srovnání s olověnými bateriemi mnoho výhod, jediným problémem může být vyšší cena. Ta je ovšem relativní - Perfektium nabízí lithiové baterie třídy A, které vydrží 4500 cyklů a můžete je klidně používat po dobu 8 až 10 let.

LiFePO4_700.jpg (60 KB)