Omezení prodeje motobaterií od 1.2.2021

Osobní odběr motobaterie je možný bez ověření totožnosti pouze v aktivovaném/nalitém stavu.  
V případě, že chcete motobaterii zaslat kurýrem, nebo přepravní službou je potřeba přiložit k objednávce vyplněné prohlášení a kopii dokladu totožnosti.
Prohlášení si můžete stáhnou v záložce ke stažení.


Vážení zákazníci od 01.02.2021 vstupuje v platnost Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1148 o uvádění prekurzorů výbušnin na trh a o jejich používání.
Na základě tohoto rozhodnutí je maloobchodní prodej baterií se samostatným balením akumulátorové kyseliny omezen.

Jaká jsou tedy klíčová omezení a povinnosti:
Prodej baterií se samostatným balením akumulátorové kyseliny je soukromým osobám z řad široké veřejnosti omezen, tento prodej podléhá ověření nakupujícího. Jsme nuceni požadovat vyplněné prohlášení a kopii dokladu totožnosti pro možnou evidenci osob, které samostatné balení kyseliny nakoupili a tuto uchovávat min. 18. měsíců pro účely případné kontroly.
Chápeme, že v dokladu totožnosti jsou citlivé informace, proto s nimi bude nakládáno v souladu s GDPR. V případě, že ani tak nechcete posílat kopii vašeho dokladu totožnosti , můžete si baterii vyzvednout osobně na našich prodejnách, kde Vám ji naplníme . Povinnost evidence pak odpadá.

Všem našim zákazníkům se omlouváme, výše uvedená uvedená byrokratická záležitost opravdu nevzešla z našich hlav.

Prohlášení zákazníka v pdf

zde je ke stažení kompletní znění Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1148 o uvádění prekurzorů výbušnin na trh a o jejich používání v pdf

Motobaterie exide AGM

Motobaterie Exide AGM s volně přiloženou kyselinou