Jak vybrat startovací kabely

Při výběru startovacích kabelů dejte přednost kabelům, které mají velký průřez kabelů, doporučujeme si to ověřit v místech kde je kabel upevněn ke svorce. Nenechte se zmást, někteří výrobci používají vodiče se silnou izolací ale průřez samotného drátu je malý. 

Čím větší průřez, tím auto snadněji nastartujete. S vodičem malého průřezu nastartujete pouze malý benzinový automobil.

  • Menší vozy s benzínovými motory - doporučený průřez od 16 mm2.
  • Vozy s motory o objemu nad 2 l a dieselové motory - doporučený průřez kabelů alespoň 25 mm2.

Také dejte přednost kabelům, které jsou vyrobeny z mědi (CU) jsou kvalitnější a nelámou se jako ty hliníkové, někteří výrobci potáhnou hliníkové kabely tenkou vrstvou mědi, takže při pohledu mohou vypadat jako měděné, na obalu by vždy měl být uveden použitý materiál.  Doporučujeme vybírat kabely s měkkou izolací nejlépe silikon nebo guma, není nic horšího, než v mrazu kdy kabely vyndáte z promrzlého vozu rozmotávat na kost ztuhlé a zamotané kabely které pak ani nejdou natáhnout,  protože ztuhlá izolace stále drží tvar pouzdra v kterém byly uskladněny.  Při výběru startovacích kabelů se také můžete řídit cenou, s kabely které pořídíte za několik stovek nenastartujete ani motorku.

Vybírejte startovací kabely, které mají izolované obě svorky plastem tak aby nebylo možné se dotknout částí, která slouží pro připojení na pól baterie mezi sebou.

Jak nastartovat auto přes kabely.

Nabídka startovacích kabelů.        

Pro nastartování můžete také použít startovací zdroj, přehled startovacích zdrojů naleznete v našem e-shopu.

Podrobný přehled nabíječek naleznete v našem e-shopu.    

Startovaci_kabely_elan_car Startovaci_kabely_elan_car