Měření a testování autobaterie ZDARMA.

Našim zákazníkům zdarma změříme a otestujeme autobaterii přímo ve voze bez nutnosti jejího odpojení a jakékoliv manipulace. Vyhnete se tak vymazaní paměti autorádia, problémům s autoalarmem, nebo řídící jednotkou vozu.  

Měření provádíme profesionálním testerem Midtronics micro 505XL. Změříme napětí, zkratový proud a provedeme kapacitní zkoušku baterie. Tento přístroj odhalí i sulfataci baterie, což je nežádoucí jev olověných autobaterií, kdy se krystaly síranu olovnatého usazují na elektrodách a následkem toho dojde ke snížení kapacity akumulátoru. Tato sulfatace vzniká při nedostatečném nabíjení baterie. V případě zcela vybitého akumulátoru, vzniká sulfatace již během několika dnů.

V případě že zjistíme, že Vaše autobaterie již nemá potřebnou kapacitu, náš technik Vám pomůže s výběrem nové autobaterie, případně doporučí konkrétní typ od několika výrobců VARTA, EXIDE, AK Power.

Jestliže se rozhodnete koupit novou autobaterii u nás, máte možnost vrátit svůj starý vysloužilý akumulátor za finanční kompenzaci. Bude vám vrácena částka dle velikosti baterie od 120Kč do 580Kč. Starý kus není nutné vracet okamžitě, můžete jej vrátit v průběhu tří měsíců od data prodeje.

Nevíte, jakou autobaterii potřebujete do svého vozu?
Potřebujete autobaterii s +pólem vpravo nebo vlevo, potřebujete autobaterii pro japonské, asijské nebo americké vozy, nevíte jaký typ autobaterie ( AGM, StartStop, trakční, záložní…. ), nevíte průměr pólů 19,5mm nebo 14,7mm, nevíte rozměr, startovací proud ani kapacitu?
Pro dohledání správné autobaterie můžete použit na našem e-shopu kategorii „Autodíly“ kde po zadání značky vozu, motorizace a roku výroby naleznete kompletní přehled dílů pro Váš vůz včetně autobaterie.
Jestliže si stále nebude jisti výběrem autobaterie, kontaktujte naše prodejní oddělení, kde Vám zkušený personál poradí s výběrem. 

Problém s autobaterií může být jen následek jiného problému s vozem jako je vadný alternátor, regulátor napětí nebo přidřený startér. Pro odhalení těchto závažnějších problémů můžete využít naše prověřené partnerské autoservisy, které se specializují na opravy autoeletriky. 

Doporučení na závěr

 Vyhněte se nákupu autobaterie u benzinových stanic a e-shopů, kde není zaručena jejich čerstvost.  Tyto baterie v době nákupu mohou být i několik měsíců staré. Většina baterií prodaných u nás je mladších než jeden měsíc. Nezapomeňte na to, že autobaterie stárne od chvíle, kdy byla vyrobena. Přímím nákupem od výrobců a optimální skladovou zásobou předcházíme zbytečnému stárnutí autobaterií v našich skladech. 

Kompletní přehled autobaterií naleznete zde>

Hodně štěstí při nákupu nové autobaterie Vám přeje tým Elán car s 20lety zkušeností v oboru autoelektriky.