Oprava a čištění spínače cívky

Jednou z častých příčin poruch startérů bývá opotřebení, případně poškození elektromagnetického spínače. Jako řešení vzniklého problému se nabízejí dvě varianty a těmi jsou buď oprava starého, nebo výměna za nový spínač. Opravou se rozumí většinou výměna víčka cívky, případně výměna pevných kontaktů a pohyblivého můstku. V obou případech je ovšem potřeba věnovat pozornost i samotnému jádru, jenž pomocí vidličky vysouvá pastorek.

Vlastní jádro ani pouzdro ve kterém se pohybuje NIKDY nemažeme žádným mazacím tukem, ani vazelínou! Na uvedených mazivech, která zpravidla proniknou i pod víčko ke kontaktům postupem času ulpí nečistoty, jenž zabraňují správnému přenosu elektrické energie. Tím dochází k opalování kontaktů i můstku a výraznému zkrácení životnosti Vámi montovaného spínače startéru. Jak tedy správně postupovat ? Při výměně, opravě, nebo montáži cívky postupujete prosím podle níže uvedených pokynů.

Postup čištění elektromagnetického spínače:

  • Lehce navlhčete hadřík petrolejem nebo naftou a vyčistěte s ním pouzdro ve kterém se pohybuje jádro spínače.
  • Dejte pozor, aby kapalina nepronikla pod víčko spínače ke kontaktům ani do otvorů pro upevňovací šrouby.
  • K čištění nepoužívejte stlačený vzduch.
  • Při montáži nepoužívejte žádné mazací tuky! V případě potřeby lze nastříknout jádro velmi slabou vrstvou konzervačního spreje Konkor

Oprava cívky

 

 

Montáž cívky